CONTEG Payment4U vstupuje na český trh běžných i potravinových zásilek

Plně automatické doručovací a ukládací boxy OX.point podporují hotovostní i bezhotovostní platby.

Joint venture společností CONTEG Group a.s.Payment4U, a.s.  je ryze česká společnost, která nabízí nové, plně automatické doručovací a ukládací boxy, které jsou revoluční díky unikátnímu softwaru, dezinfekci interiéru a chlazení. Boxy jsou určeny pro uložení běžných i potravinových zásilek jak pro velké distributory na trhu, tak i pro státní správu např. pro bezdotykové předávání osobních dokumentů či platby pro občany. Společnost CONTEG Payment4U nabízí několik druhů boxů postavených na IoT modulech podporující hotovostní i bezhotovostní platby v kombinaci se samoobslužnými výdejními boxy v chlazené, nebo nechlazené verzi.

„Spojením našeho dvacetiletého know-how v oblasti vývoje softwarových platebních řešení a mobilních aplikací se společností CONTEG Group a jejími zkušenosti v oblasti strojařské výroby a vývoje chlazení v IT vzniká skvělá spolupráce, která toho může hodně nabídnout nejen do oblastí e-commerce, státní správy, ale obecně i do života běžných lidí.“

Zdeněk Vacek, CEO společnosti Payment4U

Modulární systém pro last and first mile

Modulární systém je komplexním řešením pro tzv. last and first mile (první a poslední míle), a proto se hodí například pro doručování klasických zásilek, jako jsou oblečení nebo elektronika a zároveň pro sběr zásilek z trhu v případě reklamace, nebo vratky obchodům apod. Vyšší řady pak nabídnou i chlazení, které je ideální pro doručování potravinových zásilek nebo léků.

Další upgrady jsou  v podobě autonomního provozu na bázi radiové sítě, automatické detekce obsahu boxu, dezinfekce vnitřního prostoru apod. Součástí všech produktových řad je vzdálená správa, která detekuje obsazenost boxů, dokáže jednotlivé jednotky na dálku otevřít a funguje také jako kontrola v případě vandalismu nebo požáru.

„Nové boxy neslouží jen k bezdotykovému předávání a doručování zásilek, ale díky centrálnímu modulu umožňují provoz služeb, které jsou spojené s hotovostní nebo bezhotovostní platbou. To ocení obecní nebo městské úřady, které tak mohou nabídnout komplexní službu svým občanům, a zvýšit tak dostupnost a bezpečnost občanů bez nutnosti investic.“

Vít Voláček, předseda představenstva společnosti CONTEG Group

První samoobslužné boxy CONTEG Payment4U budou v rámci pilotního programu umístěny na 10ti vybraných místech po Praze již na přelomu roku 2020/2021. V průběhu roku 2021 je také v plánu s partnery vybudovat rozsáhlou síť doručovacích boxů po celé České republice pro řadu logistických firem, doplněnou o soukromé entity, kterým budou boxy postaveny na míru.