Úspěšně dokončena veřejná emise dluhopisů skupiny CONTEG Group

Firma CONTEG Group se po diskusích s poradenskou společností E&Y rozhodla diverzifikovat cizí zdroje a načerpat financování i skrze dluhopisovou emisi. Conseq Investment Management dokončil úspěšně proces přípravy a následného nabízení dluhopisů společnosti CONTEG Group a.s.. Prvním upisovacím datem bylo 23.4.2021 v rámci neveřejné nabídky. Velmi brzy poté ale emitent obdržel schválení prospektu od ČNB pro veřejné […]

Firma CONTEG Group se po diskusích s poradenskou společností E&Y rozhodla diverzifikovat cizí zdroje a načerpat financování i skrze dluhopisovou emisi. Conseq Investment Management dokončil úspěšně proces přípravy a následného nabízení dluhopisů společnosti CONTEG Group a.s..

Prvním upisovacím datem bylo 23.4.2021 v rámci neveřejné nabídky. Velmi brzy poté ale emitent obdržel schválení prospektu od ČNB pro veřejné nabízení. Celkový upsaný objem dluhopisů dosáhnul 220 mil. CZK nominální hodnoty. Jejich splatnost je pět let a fixní výnos 5,25 % p.a. pro investory.

CONTEG Group je česká průmyslová skupina a jeden z předních evropských výrobců IT rozvaděčů, chladících systémů, komplexních řešení pro datová centra a výdejních boxů. Prostřednictvím svých zahraničních poboček působí na 3 kontinentech a vyváží své výrobky do 60 zemí světa.   V podnicích začleněných do CONTEG Group pracuje více než 500 zaměstnanců.

Načerpané prostředky z dluhopisové emise využije emitent pro financování svého rozvoje a svých budoucích akvizic. Spolumajitel a předseda představenstva CONTEG Group, Vít Voláček, dále upřesňuje:  „Z malé české firmy na výrobu rozvaděčů  jsme se během 20 let stali významným mezinárodní hráčem na trhu non-IT infrastruktury.  Náš růst byl historicky vždy spojen s inovacemi a promyšlenými akvizicemi do rozvojových oborů, kde jsme mohli uplatnit naši zkušenost a přinést do skupiny jasný synergický efekt. Důkazem je například aktuální projekt vlastní sítě ukládacích a doručovacích  boxů pod značkou    OX Point, kdy zákazníkům nabízíme naprosto jedinečné využití boxů, od doručování a ukládání zásilek,  až po platby a komunikaci s úřady. Každá doba přináší svou unikátní příležitost a rozvojové aktivity  byly vždy hnacím motorem naší  firmy. Dluhopisová emise nám umožní financovat další akvizice a realizovat vysněné projekty, které dávají ekonomický smysl a posílí naši pozici na trhu“.